СОЖ УСП-98Б
Артикул:
7367832742
Є в наявності

33,00 грн.
Виробник:
Не вказаний
Об'єм
Бочка 200л
Кількість:

Концентрат УСП-98Б вдає із себе склад для приготування мастильно-охолоджувальної рідини (МОР) у вигляді 5% -го водного розчину концентрату (співвідношення 1:19).

Робочий склад МОР, отриманий з концентрату УСП-98Б (ТУ У 24.6-1939600876-001: 2005), універсальний для всіх видів лезвийной та абразивні препарати чорних і більшості кольорових металів (за винятком алюмінієвих сплавів), забезпечує міжопераційне захист деталей і верстатного обладнання від корозії, стійкий до бактеріального ураження, нетоксичний (клас небезпеки IV).

Зберігання

Концентрат УСП-98Б випускається у вигляді рідини, може бути розфасований в пластикові каністри або відпускається наливом в тару замовника. В особливих умовах зберігання і транспортування не потребує. При тривалому зберіганні розшарування концентрату є нормальним його станом.

Приготування робочого складу

!!! Перед використанням концентрату УСП-98Б необхідно збовтати вміст каністри.

Для приготування робочого складу МОР використовується водопровідна вода будь-якої температури і жорсткості.

У чисту ємність завантажується розрахункова кількість концентрату і води. Наприклад, для отримання 100 літрів 5% -го робочого розчину МОР заливається 5 кг концентрату і 95 літрів води. Послідовність завантаження концентрату і води може бути довільною.

Для важких операцій, таких як Різьбонарізання, хонингование і т.п., рекомендується збільшити концентрацію до 6-8%.

Для операцій шліфування з метою економії можна зменшувати концентрацію до 3-4%.

Необхідно домогтися повного розчинення концентрату у воді шляхом механічного або ручного перемішування. Готовий робочий склад МОР - однорідна рідина світло-молочного кольору.

Основні характеристики робочого складу МОР

найменування показника

норма

метод випробувань

1

Зовнішній вигляд

Рідина світло-молочного кольору

п.5.2. ТУ

2

запах

Слабкий, не дратівливий

органолептичним методом

3

РН, в межах

9-11

п.5.4. ТУ

4

корозійна активність

Відсутня для чавуну і сталі

ГОСТ 6243

5

стабільність складу

стабільний

ГОСТ 6243

Підготовка до заливання робочого складу

Рекомендується перед заміною МОР очистити ємності і трубопроводи системи (або бачки для емульсій в індивідуальних станках) від неорганічних забруднень (металева стружка і абразив) і залишків старої МОР.

Контроль стану МОР

В процесі експлуатації МОР відбувається випаровування води і, як наслідок, зниження рівня рідини в емульсивному баку. При інтенсивній роботі верстата і високій температурі повітря щодобовий винос МОР може скласти до 8% від обсягу первинного завантаження бака. Рівень МОР в емульсійних баках верстатів відновлюється шляхом доливання приготованого робочого складу МОР.

Рекомендується контролювати не рідше ніж один раз на 2 тижні концентрацію, pH, антикорозійні властивості, кількість механічних домішок і мікроорганізмів. Зовнішній вигляд і запах контролюються практично щодня і можуть побічно свідчити про зміну деяких інших якісних характеристик МОР.

При необхідності допускається слив відпрацьованої МОР в заводську каналізацію за умови відділення механічних домішок і масел з гідросистем верстатів.

Висновок

Дотримання заходів, рекомендованих вище, продовжить термін експлуатації МОР і збереже її високі робочі характеристики.